2021

Wydarzenia 2021

 

 

21.12.2021 r. - Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, radości i przebaczenia, ale także refleksji. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczestnicy WTZ wystawili Jasełka bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii artyści przedstawili sceny z narodzin Chrystusa. Występ wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, a uczestnicy swym wykonaniem podbili serca publiczności. Wspólne kolędowanie uświadomiło wszystkich, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko …
Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Joanna Pikus - Dyrektor Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim, w imieniu Prezydenta Jarosława Górczyńskiego - Pan Robert Cedro z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Pani Edyta Kaczmarska - Dyrektor NPOW Nr 1, Nr 2, Nr 3 w Małachowie oraz Rodzice i Opiekunowie naszych podopiecznych.
Szanowni Goście przekazali nam upominki, ciepłe życzenia świąteczne oraz słowa uznania za wspaniały występ jasełkowy.
Serdecznie dziękujemy Gościom za przybycie. Jesteście Państwo zawsze mile widziani.
Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt

 16.12.2021 r. – tematem spotkania z cyklu „Książka jako pomocnik w radzeniu sobie z emocjami” był STRACH . Dowiedzieliśmy się jak rozpoznać strach, jak wyglądamy kiedy się boimy oraz czym różni się strach od lęku. Rozmawialiśmy o tym co wywołuje w nas strach i o sposobach radzenia sobie z nim. Dziękujemy za zaproszenie do Biblioteka WSBiP w Ostrowcu Św. i czekamy na kolejne spotkanie.

 

 

 13.12.2021 r. – tego dnia wzięliśmy udział w Kiermaszu Ekonomii Społecznej, który odbył się w Placówce Terenowej KRUS w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul Słowackiego 13. Stroiki świąteczne oraz inne prace wykonane w Naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej cieszyły się zainteresowaniem wśród interesantów przybywających do Placówki, a także wśród kadry pracowniczej KRUS co i nas ogromnie cieszyło, ponieważ w każdą ręcznie wykonaną pracę wkładamy całe serce  Serdecznie dziękujemy Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Kielcach , Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Placówce Terenowej KRUS w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Słowackiego 13 za możliwość wzięcia udziału w Kiermaszu

 

 

 

 06.12.2021 r. – jak co roku 6 grudnia odwiedził Nas Święty Mikołaj i zgodnie z tradycją obdarował wszystkich uczestników WTZ drobnym słodkim upominkiem. Wizyta ta wywołała wielką radość wśród naszych podopiecznych.

 

 

03.12.2021 r. – tego dnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Wspólna aktywność dała nam wiele radości. Stworzyliśmy kolorowe drzewo – symbolizujące naszą społeczność, której podstawy to akceptacja, tolerancja, integracja, szacunek, zaufanie i przyjaźń. Jesteśmy przekonani, że osoby z niepełno sprawnościami powinny uczestniczyć we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności – na równi z innymi osobami! Każdy jest inny ale wszyscy równi!

 

 

02.12.2021 r. – tematem kolejnego spotkania z cyklu „ Książka jako pomocnik w radzeniu sobie z emocjami” była ZŁOŚĆ. Dzięki bajko terapii uświadomiliśmy sobie, że odczuwanie złości jest normalne i w wielu sytuacjach uzasadnione. Wiemy już jak ją rozpoznać i okiełznać. Zamiast wylewać złość na innych można ją odreagować: krzyczeć, tupać, rzucać kulami z papieru, odkurzyć mieszkanie, umyć okna. Można też wyciszyć się licząc do 10 lub spokojnie oddychając. Spodobała się nam także metoda wizualizacji – schowaliśmy naszą złość w pięknej skrzynce. Możemy też zwalczyć złość czytając lub oglądając książki. Polecamy na długie, zimowe wieczory: „ Nie wpadaj w złość”, „ Dzieci pełne złości”, „ Kiedy pani złość przychodzi z wizytą”, „ Życie ze ilością”. Dziękujemy Paniom Barbarom Bakalarz – Kowalska i Pawelec za bardzo inspirujące i pomimo tematu – optymistyczne spotkanie! Z nami ZŁOŚĆ nie ma żadnych szans! Czekamy na następne spotkanie!

 

 

30.11.2021 r. – „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”. Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby, najczęściej o tematyce związków damsko – męskich. Wróżby te kiedyś były traktowane bardzo poważnie ale współcześnie maja charakter żartobliwy. Tak też było u Nas. Wróżyliśmy z kubeczków – losując i sprawdzając ich zawartość. Każdy przedmiot miał osobne znaczenie, co daną osobę „ czeka „ w życiu Wróżyliśmy tez z serc z imionami naszej przyszłej drugiej połowy oraz rzucając monetą do wody sprawdzając czy pomyślane życzenie się spełni. Śmiechom i zabawie nie było końca. Panowała bardzo radosna atmosfera. Po udanych wróżbach udaliśmy się na słodki poczęstunek – pyszne świeże bułeczki 

 

 

26.11.2021 r. – Dzisiaj odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „ Książka jako pomocnik w radzeniu sobie z emocjami” przygotowanego i prowadzonego przez Panią Barbarę Bakalarz – Kowalską Dyrektora Biblioteka WSBiP w Ostrowcu Św. oraz Panią Barbarę Pawelec Kierownika BibliotekaPedagogiczna Filia W Ostrowcu. Zapanowała na nich „ RADOŚĆ” – we wszystkich jej odcieniach i odsłonach. Dowiedzieliśmy się, że radość można wyrażać na różne sposoby, również przez ekspresję muzyczną i plastyczną. Pomocnikiem w rozpoznawaniu i wyrażaniu emocji może być lektura takich pozycji jak „ Co robią uczucia” czy „ Kolorowy potwór”. Polecamy ! Dziękujemy Paniom Barbarom za ciepłe, radosne, serdeczne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na następne!

 

 

 

18.11.2021 r. – złość, strach, radość… Emocje są ważne! Towarzyszą nam codziennie w różnych sytuacjach! I to właśnie emocje były tematem spotkania z Paniami Barbarami: Pawelec – Kierownikiem BibliotekaPedagogiczna Filia W Ostrowcu oraz Bakalarz – Kowalską Dyrektorem Biblioteka WSBiP w Ostrowcu Św.. Tym samym rozpoczęliśmy udział w cyklu zajęć w ramach projektu „ Książka jako pomocnik w radzeniu sobie z emocjami” przygotowanego przez Biblioteka WSBiP w Ostrowcu Św. oraz BibliotekaPedagogiczna Filia W Ostrowcu My byliśmy zadowoleni, zachwyceni, zainteresowani, zaintrygowani – jednym słowem towarzyszyły nam „ pozytywne” emocje. Ale czy istnieją dobre i złe emocje? Czy wszystkie są potrzebne? Jak je okiełznać? Tego dowiemy się na kolejnych spotkaniach. Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia …

 

 

10.11.2021 r. - jesień w naszym ogrodzie to przede wszystkim czas porządków wokół Warsztatu Terapii Zajęciowej. Jednym z podstawowych jesiennych zabiegów pielęgnacyjnych jest usuwanie opadłych liści z trawnika i rabat. Sprzątanie naszego ogródka realizuje pracownia przyrodnicza pod opieką instruktora Pani Bożeny Wójcik. Porządkowanie terenu uczestnicy wykonują przy użyciu narzędzi ogrodniczych tj. grabi, mioteł i szczotek (ogrodoterapia czynna). Prace te dają możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dzięki jesiennej, słonecznej pogodzie mają też możliwość skorzystania z obserwacji przyrody tj. drzew, owadów, ptaków i roślin. (ogrodoterapia bierna).

 

 

 

 

24.10.2021 r. – tego niedzielnego dnia wzięliśmy udział w Dyniowym Biegu po Szczęście. Bieg ten był inicjatywą Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy "OstroBiec" oraz Zespół Szkół Specjalnych W Ostrowcu Św , którego celem było pozyskanie środków na dodatkowe terapie wspomagające rozwój i na rehabilitację uczniów ZSS, które nie są objęte subwencją oświatową. Ładna pogoda sprzyjała duchowi dobrej zabawy, łącząc wszystkich i dodając chęci dzielenia się pomocą. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie !

 

 

 

 

13.10.2021 r. – odbył się V Rajd Integracyjny Osób Niepełnosprawnych . Serdecznie dziękujemy organizatorowi Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa" za zaproszenie. To była bardzo udana impreza w plenerze. Chętnie skorzystamy z zaproszenia na integrację następnym razem.

 

 

 

 

01.10.2021 r. - tego dnia odbyły się I Zawody Spławikowe dla Osób Niepełnosprawnych z WTZ. Nasz uczestnik Adam Krawczyk zdobył 1 miejsce !!! Zwycięzcy serdecznie gratulujemy ! Dziękujemy Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej "Szansa" za zaproszenie ! 

 

 

 

 30.09.2021 r. – z okazji Dnia Chłopaka odbyła się w WTZ dyskoteka zorganizowana w pracowni muzykoterapii. Zabawę zaczęliśmy od pięknych życzeń dla naszych chłopaków złożonych przez uczestniczkę Martę Czechowską. Po życzeniach energiczna muzyka porwała nas do tańca. W przerwach uczestnicy brali udział w zabawach integracyjnych. Balonowe zadania i taneczna zabawa z krzesłami sprawiła nam dużo śmiechu i radości. Nie zabrakło również pysznych słodkości, które dały nam energię na dalsze tańce przy ulubionych piosenkach. Na koniec uhonorowaliśmy naszych „ Super Chłopaków” humorystycznymi dyplomami. 

 

 

 

27 -29.09.2021 r. – te dni były pełne wrażeń. Uczestnicy naszego WTZ wybrali się na wycieczkę do Zakopanego. Gdy już dojeżdżaliśmy do celu z oddali witały Nas piękne i wysokie góry. Po dotarciu na miejsce zostawiliśmy nasze bagaże w Pensjonacie Maria 5 i w doskonałych warunkach pogodowych mogliśmy podziwiać górskie widoki. O tej porze roku roślinność jest wyjątkowo urokliwa, mieniąca się wszystkimi odcieniami brązu, żółci i czerwieni. Atrakcją wieczoru była zabawa taneczna oraz pieczenie kiełbasek przy akompaniamencie góralskiej kapeli. Tańcom i radości nie było końca. Drugi dzień naszej wycieczki od samego rana rozpoczął się bardzo aktywnie. Całą grupą wyruszyliśmy kolejką na Kasprowy Wierch. Widoki z wysokości 1987 m n. p. m. były niesamowite. Znaleźliśmy się w chmurach. To było dla Nas wszystkich niezapomniane uczucie. W drodze powrotnej do pensjonatu odwiedziliśmy Motylarnię. W jednej chwili znaleźliśmy się w bajecznym świecie motyli, które swobodnie latają między odwiedzającymi. Poczuliśmy się jak w lesie tropikalnym, czyli naturalnym miejscu życia tych wielkich motyli. Poznaliśmy cykl życia motyla. Podziwialiśmy gąsienice i poczwarki. To były bardzo ciekawe i pouczające odwiedziny. Następnym punktem Naszej wycieczki w tym dniu były oczywiście Krupówki! Spędziliśmy tam czas na spacerach i kupowaniu pamiątek. Ostatni dzień również rozpoczęliśmy bardzo aktywnie, bo wybraliśmy się do Tatrzańskiego Parku Narodowego do Doliny Strążyskiej aby w górskiej scenerii dotrzeć do Wodospadu Siklawica. Po drodze podziwialiśmy piękno przyrody i wdychaliśmy górskie powietrze. Ostatni odcinek szlaku był wymagający ale skalna ściana z wodospadem zrobiła na Nas ogromne wrażenie. Szczęśliwi wróciliśmy do Pensjonatu na obiad i pakowanie walizek. Po trzech aktywnych i bogatych w zwiedzanie dniach nastąpił czas powrotu do domu. Zmęczeni ale pełni wrażeń i radości wróciliśmy do Ostrowca!

 

 

 

24.09.2021 r. – kolejna, miła wizyta wolontariuszek Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Animals". Paniom Iwonie i Agnieszce towarzyszyła cudowna, kochająca wszystkich ludzi suczka Daszka, która od razu podbiła nasze serca! Jak zwykle ze wzruszeniem i łzami w oczach słuchaliśmy historii bezdomnych, często skrzywdzonych podopiecznych Stowarzyszenia. Przekazaliśmy również zebraną karmę dla psów i kotów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki. Dziękujemy Paniom za przybycie i za Waszą pracę, która pokazuje skrzywdzonym zwierzakom, że człowiek może być przyjacielem ! Dzięki Wam wiele zwierząt odzyskało wiarę w ludzi. Daszce życzymy aby znalazła swojego Człowieka a z nim ciepły, kochający dom.

 

 

 

 

 23.09.2021 r. – tego dnia nasz Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Stowarzyszeniu „ RAZEM” na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Umysłowo w Ostrowcu Św. był organizatorem XXI Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych o Puchar Dyrektora PCPR w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dziękujemy za obecność p. Joannie Pikus – Dyrektorowi PCPR w Ostrowcu Św., p. Bożenie Nawarze – Kierownik działu rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, p. Piotrowi Węglewiczowi – Dyrektorowi MOSiR w Ostrowcu Św., wolontariuszom oraz wszystkim uczestniczącym w imprezie Gościom. Szczególne podziękowania kierujemy do jednostek biorących udział w rozgrywkach: WTZ „ Zintegrowani” Miłkowska Karczma, WTZ „Szansa” Ostrowiec Św., ul. Żabia, Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., ul. Iłżecka 33 oraz nasz Warsztat Terapii Zajęciowej WTZ „ RAZEM” w Ostrowcu Św., os. Pułanki 10. Turniej odbył się w Sali Fitness Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Atmosfera podczas rozgrywek była bardzo przyjemna. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i kubki. Na trzecim miejscu podium znalazł się Robert Gołyś, zawodnik WTZ „ Szansa” Ostrowiec Św., drugie miejsce zajął zawodnik Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. – Marcin Spyra. Zwycięzcą turnieju okazała się Rafał Bilewicz – zawodnik WTZ „ Zintegrowani” Miłkowska Karczma. Zawodnikom nagrody wręczyła p. Dyrektor PCPR w Ostrowcu Św. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju za Waszą grę i energię, które towarzyszyły rozgrywkom. Wszyscy Jesteście wygrani !

 

 

 

 17.09.2021 r. – „Powiało wiatrem od Łysicy. Polało deszczem z drugiej strony. I chociaż tak ponuro na ulicy. Nie powiesz, ześ zmęczony …” Najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysica (614 m.n.p.m) zdobyty ! Grupa naszych uczestników wzięła udział w rajdzie górskim szlakiem. Wyposażeni w wygodne buty, parasole i płaszcze przeciwdeszczowe przemierzaliśmy piękne tereny Puszczy Jodłowej. Po drodze na szczyt rozpoznawaliśmy gatunki drzew oraz podziwialiśmy źródełko i kapliczkę św. Franciszka. Źródełko to ma stałą temperaturę i nigdy nie zamarza. Po dotarciu na Łysicę, do miejsca, o którym legendy mówią, że właśnie tam odbywały się sabaty czarownic podziwialiśmy miejsca pokryte ogromnymi głazami – gołoborze. Wycieczka choć deszczowa była bardzo udana, ciekawa i pouczająca. Wróciliśmy pełni wrażeń i dumy, że udało nam się zdobyć najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich !

 

 

 15.09.2021 r. – odwiedziła nas Agencja Artystyczna Galana z przedstawieniem, pt. „ Mówimy nie, wszystkiemu co złe”. Spektakl ten miał charakter profilaktyczny. Aktorzy za pomocą znanych wierszy zaprezentowali nam wiele cech ludzkich, które są nieodpowiednie i często mamy z nimi do czynienia, takich jak m. in.: lenistwo, kłamstwo, egoizm… Nasi uczestnicy mogli przypomnieć sobie jak powinno wyglądać właściwe postępowanie i jakie są konsekwencje gdy takie ono nie jest.

 

 

14.09.2021 r. – tego dnia postanowiliśmy wykorzystać piękną pogodę organizując na terenie naszego WTZ grilla. W ten sposób nasi podopieczni uczą się współpracy przy wspólnym przygotowaniu smacznych potraw na grilla a wspólne biesiadowanie na świeżym powietrzu połączone z tańcami i grami rozwija relacje pomiędzy uczestnikami. Wszyscy bawiliśmy się świetnie, a grillowane kiełbaski były wyśmienite !  

 

 

 

 09.09.2021 r. – Grzybobranie – leśne uspokojenie… Tego dnia grupa uczestników z naszego WTZ pod opieką instruktorów wybrała się do lasu na spacer połączony z grzybobraniem. Leśne wycieczki od dawna uznawane są za jedną z najzdrowszych aktywności. Las posiada swój mikroklimat, który pozwala łatwiej oddychać. Jest to idealna forma kontaktu z naturą. Nasi uczestnicy mieli okazję obserwować ślady zwierząt, życie owadów oraz nauczyć się rozpoznawania poszczególnych gatunków grzybów i utrwalić nabyte umiejętności w zakresie ich zbierania. Uzbieraliśmy bardzo dużo maślaków i prawdziwków. Na koniec grzybobrania zjedliśmy śniadanie na łonie natury, wsłuchując się w śpiew ptaków i szum liści. Wróciliśmy pełni wrażeń, z dużą ilością grzybów i z uśmiechami na ustach.

 

 

 

 08.09.2021 r. – mieliśmy okazję być w wyjątkowym miejscu – pełnym słońca i piękna przyrody. Brzozowe Wzgórze pozostanie w naszej pamięci jako wspomniane : wspaniałych Gospodarzy, wędrówek edukacyjnych, wciągających opowieści o lesie i jego mieszkańcach. Było również wspólne biesiadowanie i pląsy przy ognisku. Kiełbaski i pieczone ziemniaki smakowały wyśmienicie a herbatka Gugały nie miała sobie równych ! Gospodarze stworzyli cudowną atmosferę pełną życzliwości, ciepła i empatii, która sprawiła, że to magiczne miejsce na zawsze pozostanie w naszych sercach ! Dziękujemy za gościnę ! Polecamy wszystkim ! My na pewno do Was wrócimy ! 

 

 

24.08.2021 r. – tego dnia w ramach zajęć w pracowni gospodarstwa domowego pod czujnym okiem instruktora uczestnicy zabrali się za przygotowywanie pysznej sałatki z pora. Umyli ręce i z dużym zaangażowaniem i z wielką starannością gotowali, obierali i kroili jajka, tarli ser żółty, kroili pory, które następnie mieszali z kukurydzą, pokrojonymi ogórkami, majonezem i przyprawami. Na koniec odbyła się mała uczta podczas próbowania pysznego, warzywnego dzieła. 

 

 

 

 

20.08.2021 r. – tego dnia od samego rana w całym Warsztacie unosi się zapach świeżego chrzanu, czosnku oraz aromatycznych kwiatów suszonego kopru. Nasi uczestnicy z pracowni gospodarstwa domowego pod opieką instruktora zabrali się za przygotowywanie ogórków kiszonych, które w późniejszym czasie będą wykorzystane do wykonania zupy ogórkowej i innych pysznych potraw. Cały proces przygotowywania ogórków do ukiszenia, czyli: mycie ogórków, obieranie chrzanu, wcześniejsze suszenie kopru, mycie słoików i nakrętek, obieranie czosnku, układanie ogórków i przypraw w słoiczkach a potem ich zalewanie zalewą sprawiły dużą radość uczestnikom oraz pogłębiły ich wiedzę kulinarną. Gotowe przetwory prezentują się apetycznie ale na degustację trzeba jeszcze trochę poczekać. 

 

 

 

18.08.2021 r. – „ Wiesz co się liczy? Szacunek ludzi…” z WTZ. Osoby niepełnosprawne potrzebują szacunku ale również go dają, co pięknie pokazali na koncercie HC BAYER , który odbył się w naszym WTZ. Dla niektórych z naszych uczestników było to pierwsze zetknięcie z kulturą hip – hop, mimo to wszyscy z zaciekawieniem śledzili występ artystów. Bardzo dziękujemy młodym raperom za przybycie i życzymy powodzenia w dalszej twórczości.

 

 

05.07.2021 r. – w tym dniu odwiedziła nas Agencja Artystyczna Gallena z przedstawieniem pt. „Rozbójnicy Europy „. Podczas spektaklu było bardzo ciekawie. Poznaliśmy legendę o zaczarowanym młynku, przymierzaliśmy i oglądaliśmy repliki zbroi rycerskiej, hełmów, mieczy, toporów oraz kuszy. Mieliśmy też możliwość wcielić się, m. in. w rolę rycerzy, wikingów, Janosika – co pozwoliło nam emocjonalnie włączyć się w przedstawienie. Bawiliśmy się świetnie, było dużo uśmiechu oraz zabawy. 

 

 

01.07.2021 r – niezwykły gość odwiedził nasz WTZ – Pan Andrzej Michalski – Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego PFRON. Wizyta miała charakter roboczy. Pan Dyrektor spotkał się Kierownikiem WTZ i rozmawiał o funkcjonowaniu Warsztatu na os. Pułanki, o wdrażaniu osób z niepełnosprawnościami na rynek pracy, o współpracy z innymi podmiotami oraz zapoznał się z efektami projektu dofinansowanego przez PFRON w ubiegłym roku kwotą 30.400 zł polegającym na remoncie i dostosowaniu 3 pomieszczeń sanitarnych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia, miłą wizytę i życzliwe słowa.

 

 

 

 

 

 

 24.06.2021 r. - tego dnia miało miejsce niezwykle sympatyczne spotkanie z Prezesem Fundacja Bo w Nas jest Moc - Panią Justyna Marynowska. Przekazaliśmy Fundacji pokaźną ilość nakrętek oraz zebranych grosików, które zostaną przeznaczone na pomoc Podopiecznym Fundacji. Podziękowaniom, uśmiechom i życzeniom nie było końca ... Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji : Irena Grudniewska, Asia Węglarz Zimoląg, Salon Expert L'Oreal - Jolanta Nowak, Ewelinie Pastuszce, Maria Niedziałek, Annie i Rafałowi Ferdynom, Jarosławowi Sierpniakowi, wszystkim naszym Uczestnikom oraz Pracownikom. Jesteście wspaniali ! Zbieramy, pomagamy nadal ... W nas też jest moc a "RAZEM" możemy wszystko !

 

 

 

 

22.06.2021 r. – grupa artystów z WTZ wzięła udział w Konkursie „Twoja twarz brzmi znajomo” – piosenka bajkowa. Wystąpiliśmy z repertuarem muzycznym z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Grupa zaprezentowała utwory „Kaczka dziwaczka” oraz „Księżyc raz odwiedził staw”. Nad adaptacją, inscenizacją oraz wyrazem artystycznym czuwała pani Agnieszka Drozd. Otrzymaliśmy pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę. Konkurs odbył się w ośrodku „Polanika” otoczonym lasem w okolicy Zagnańska. Organizatorowi  WTZ Belno dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę.

 

 

 

 

17.06.2021 r. – dzisiaj ogród wokół siedziby naszego Stowarzyszenia zmienił się w „Słoneczne Podwórko” – wypełnione muzyką, tańcem, śmiechem i radością. Uczestników, wolontariuszy i zaproszonych gości przywitały Pani : wiceprezes Stowarzyszenia Joanna Lange oraz kierownik WTZ, Anna Kolasa. Swoją obecnością zaszczycili nas : starosta ostrowiecki – Pani Marzena Dębniak, członek zarządu powiatu – Pani Agnieszka Rogalińska, kierownik Działu Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych - Pani Bożena Nawara, kierownik Działu ds. Pracy z Rodziną i Dzieckiem - Pan Sławomir Religa, dyrektor Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Małachowie – Pani Edyta Kaczmarska. Zabawę poprowadziła Pani Agnieszka Drozd – koordynator imprezy kulturalno – rekreacyjnej „ Słoneczne Podwórko”. Nasi podopieczni wspaniale zaprezentowali się podczas występów artystycznych a wspólny taniec relaksacyjny zintegrował uczestników imprezy. Atrakcjom i aktywnością nie było końca – było malowanie twarzy, włosów, prowadzone były zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny, zabawy logopedyczne z elementami relaksacji „Gimnastyka języka”, rozmowy motywacyjno-wspierające prowadzone przez psychologa, projekcja zdjęć z poprzednich imprez WTZ , rozgrywki hokeja na trawie, zawody w rzutach do celu, gra w boule oraz wprowadzające w letnie klimaty wicie wianków z kwiatów i ziół. Było to radosne , pełne słońca i życzliwości spotkanie. Dziękujemy Gościom za uświetnienie imprezy swoją obecnością oraz wolontariuszom za pomoc organizacyjną. „Razem” możemy wszystko … 

 

 

 

 01.06.2021 r. – w WTZ Dzień Dziecka uczciliśmy na wiele sposobów. Naszym dorosłym dzieciom – uczestnikom WTZ pracownia gospodarstwa domowego przygotowała poczęstunek. Wykonaliśmy też upominki – poduszki dzieciom z Niepublicznych Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych przekazane przez Zarząd Stowarzyszenia „Razem” wychowankom placówek w Małachowie. Wszystkim dzieciom życzymy wiele radosnych chwil i spełnienia marzeń, a szczególne życzenia kierujemy do Agnieszki – zdrowia, szczęścia i uśmiechu na twarzy . Pozdrawiamy serdecznie – uczestnicy i kadra WTZ.

 

 

 

19-20.05.2021 r. – w tych dniach zgodnie z informacją Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w porozumieniu z Ostrowieckim Centrum Medycznym, ul. Iłżecka 31 A w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się w naszym Warsztacie szczepienia przeciw wirusowi COVID-19. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych Uczestników, Rodziców, Opiekunów i Rodzin naszych Podopiecznych oraz kadry WTZ. Serdecznie dziękujemy Ostrowieckiemu Centrum Medycznemu, ul. Iłżecka 31 A w Ostrowcu Świętokrzyskim za współpracę w przeprowadzeniu szczepień.

 

 

 

11.05.2021 r. - serdecznie zapraszamy do Biblioteki WSBiP na wystawę prac Uczestników WTZ Pułanki, połączoną z kiermaszem – z okazji Tygodnia Bibliotek 2021, organizowanego pod hasłem „ Znajdziesz mnie w bibliotece”. Składamy ogromne podziękowania Pani Barbarze Bakalarz-Kowalskiej – Dyrektorowi Biblioteki WSBiP w Ostrowcu Św. za organizację ekspozycji prac, obrazujących ekspresję twórczą osób z niepełnosprawnościami, w różnorodnych formach wyrazu artystycznego. Popularyzacja twórczości naszych Podopiecznych, promocja talentów, sposobu patrzenia na świat, pokazywania możliwości – pozwala na przełamywanie stereotypów, likwidowanie barier, wzajemną integrację i akceptację. Dziękujemy Pani Dyrektor za wspaniałą inicjatywę, która jest przejawem empatii, życzliwości i otwartości na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy do dalszej współpracy !

 

 

 

 

 

 

10.05.2021 r . – wiosna to czas, kiedy możemy korzystać z naszego ogródka jak również zadbać o teren wokół placówki. Jak co roku zaczynamy od prac porządkowych. Sprawiają nam one wiele przyjemności a ruch na świeżym powietrzu jest okazją do poprawy naszej kondycji fizycznej. Tulipany i hiacynty w naszym ogródku to oznaka, że zawitała do nas wiosna ! Cieszy nas możliwość upiększania naszego otoczenia, tym bardziej jesteśmy wdzięczni Pani Marioli Skalskiej, która przekazała nam sadzonki magnolii, które ozdobią nasz ogród. Od stycznia w pracowni przyrodniczej trwają prace ogrodnicze, związane z uprawą aksamitek. Zaczęliśmy od wysiewu nasion do doniczek poprzez podlewanie, pikowanie do palet, nawożenie i pielęgnację . Cały proces zakończyliśmy wysadzaniem sadzonek do klombów i gazonów w ogródku. Nie ustajemy w działaniu : dbamy, pielęgnujemy, czekamy na efekty naszej pracy !

 

 

 

 

 

 

22.04.2021 r. – w naszym Warsztacie odbył się konkurs zatytułowany : „Kochamy zwierzęta”. Celem konkursu było przedstawienie zwierząt jako przyjaciół człowieka i przypomnienie o konieczności dobrego traktowania i opiekowania się nimi. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach : „Najlepszy film” oraz „ Najlepsze zdjęcie”. Prezentacja na dużym ekranie filmów oraz zdjęć nadesłanych zarówno przez uczestników jak i instruktorów – wywołała wiele radości oraz pozytywnych emocji. Konkurs przebiegał w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnej miłości do naszych pupili. Decyzją jury – złożonego zarówno z instruktorów jak i uczestników w kategorii: „Najlepszy film” zwyciężyli: ex aequo Ewa i Barbara Lipińskie oraz Paweł Zając. Najlepsze zdjęcia zaprezentowali: Piotr Kosałkiewicz oraz Barbara i Ewa Lipińskie. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim dziękujemy za nadesłane prezentacje. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu ! 

 

 

 

 

 

22.04.2021 r - w ramach obchodów Tygodnia dla Ziemi w tym roku włączyliśmy się do akcji wezworeknaspacer . Przepełnieni pozytywną energią, dobrze zorganizowani, wyposażeni w maseczki, rękawiczki, worki na śmieci ruszyliśmy na spacer po Osiedlu Pułanki aby zadbać o nasze otoczenie. Podczas akcji ekologicznej spotkaliśmy się z wyrazami życzliwości i sympatii ze strony mieszkańców Osiedla. Efekty naszych działań możecie ocenić oglądając fotorelację z wydarzenia. Przyroda jest dla nas ważna, piękna i fascynująca. Dbamy o nią każdego dnia i promujemy postawy proekologiczne. „Razem” chronimy naszą Planetę

 

 

 

 

 

 

15.04.2021 r. - Tak miłe, ciepłe spotkanie jest jak promyk słońca w pochmurny dzień ! Po raz kolejny odwiedziły nas Panie : Iwonka i Agnieszka – Wolontariuszki

Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Animals"

. Towarzyszyła im urocza kotka Kleo. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy historii bezdomnych, potrzebujących pomocy, porzuconych zwierząt. Dzięki zaangażowaniu Wolontariuszek OSPZ „Animals” wiele z tych historii zyskało szczęśliwe zakończenie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat działalności adopcyjnej Stowarzyszenia i formach pomocy bezdomnym psom i kotom. Dziękując Paniom za ich zaangażowanie i poświęcenie w niesieniu pomocy zwierzakom – przekazaliśmy zebraną dla Stowarzyszenia karmę oraz puszki kwestarskie. Chcemy pomóc – pomagać. Wspieramy też ideę adopcji. Bezdomne psy i koty potrzebują miłości i zainteresowania, chcą kochać i być kochane. Przygarniając psa lub kota zyskujemy wiernego, wdzięcznego, oddanego Przyjaciela. Za miłość nie trzeba płacić – dlatego : „Nie kupuj – adoptuj”. Dziękujemy Paniom za spotkanie i do zobaczenia !

 

 

 

 

 23.03.2021 r. - miłe spotkanie, ciepłe słowa, uśmiechy, podziękowania ... Zawsze jesteśmy chętni do niesienia pomocy, bo świat potrzebuje dobra ! Gramy "RAZEM" i będziemy grać z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej ...

 

 

 

 

11.02.2021 r. - Tłusty Czwartek to staropolski zwyczaj i tradycja pieczenia i zjadania pączków, oponek i faworków w ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W naszym Warsztacie przypominamy sobie nasze wypieki, które wraz z opiekunem przygotowywaliśmy w pracowni gospodarstwa domowego. Pracy było bardzo wiele zapach roznoszący się po całym Warsztacie był fantastyczny. Wspólne wypiekanie oponek zakończyliśmy na pysznej degustacji.

 

 

 

02.02.2021 r. – w tym dniu gościliśmy w naszym WTZ przy Stowarzyszeniu „ RAZEM” przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. na czele z wicestarostą p. Andrzejem Jabłońskim oraz dyrektor PCPR p. Barbarą Cudzik. Spotkanie odbyło się w związku z przekazaniem do użytku remontowanych pomieszczeń sanitarnych w budynku WTZ na os. Pułanki 10 w Ostrowcu Św. Projekt, prowadzony przez Powiat Ostrowiecki w ramach „ Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze F – w zakresie przeciwdziałania degradacji infrastruktury istniejących WTZ został dofinansowany w PFRON kwotą 30.400 zł. Merytoryczny nadzór nad przygotowaniem dokumentacji oraz realizacją zadania przez Stowarzyszenie „ RAZEM” sprawowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św. Zadanie polegało na przeprowadzeniu prac remontowych w celu dostosowania 3 łazienek do potrzeb osób z niepełnosprawnością – uczestników WTZ. I to osoby z niepełnosprawnością – jako ostateczni beneficjenci tych działań – z pewnością docenią uwzględnienie ich potrzeb oraz komfort i wygodę nowych wnętrz. Dziękujemy Oddziałowi Świętokrzyskiemu PFRON, Zarządowi Powiatu Ostrowieckiego, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św. oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie tego projektu.

 

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.